SUPPİ


Farklı içerikler, belgeseller, haberler ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir platform olan SUPPİ’i kullandığınız için teşekkürler!


Bu Sayfada Neler Göreceksiniz

Bu sayfada yer alan SUPPİ Kullanım Koşulları (kısaca “Koşullar”) SUPPİ’in (“Hizmet”) mobil uygulama veya internet sitesi suppi.org üzerinden kullanımına ilişkin temel bilgileri ve karşılıklı olarak uyulması konusunda sizinle anlaştığımız bazı kuralları içermektedir.

Sayfada aşağı indikçe göreceğiniz başlıklar şöyle olacak:

·       Uygulama Sahipliği

·       Kullanım Şartları

·       Ücretlendirme, Yenileme ve İptal

·       Fikri Mülkiyet Hakları, İçerikler ve Lisans

SUPPİ’yi kullanabilmeniz için Koşulları kabul etmeniz gerekir. Yazılanların herhangi bir kısmını kabul etmiyorsanız SUPPİ’i kullanmamanız gerekmektedir. SUPPİ’ye üye olarak bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

Burada anlatılanlara ek olarak, Hizmet’in kullanımı amacıyla paylaştığınız ve kullanımınız sırasında oluşan kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin olarak bir aydınlatma metnimiz (Gizlilik Politikası) de bulunuyor. Kişisel verilerinizin işlenmesiyle alakalı detayları burada bulabilirsiniz.

UYGULAMA SAHİPLİĞİ

SUPPİ, SUPPİ Dijital Yayıncılık A.Ş. grup şirketlerinden biri olan, Cumhuriyet, Bomonti Business Center, Yeniyol Sk. No:8, 34380 Şişli adresindeki, 7840706180 vergi numaralı

SUPPİ TELEVİZYON VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ (“SUPPİ” ya da “biz”)

tarafından sunulmaktadır.

SUPPİ kullanımınız kapsamında, bulunduğunuz coğrafi bölgeye bağlı olarak, SUPPİ 'nin iş birliği yaptığı üçüncü taraflarla sözleşme ilişkisi içerisine girebilirsiniz. Bu durumda ilgili sözleşmelerdeki hükümlerin de bu Koşullarla birlikte geçerli olacağını hatırlatırız.

KULLANIM ŞARTLARI

Kullanıcı, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Yaş Sınırlaması: SUPPİ’yi kullanabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir.

Coğrafi ve Teknik Sınırlamalar: SUPPİ tarafından sunulan içerikleri yalnızca Türkiye’de ve/veya farklı lokasyonlarda izlemek istediğiniz içerik için geçerli olan lisansın tâbi olduğu sınırlamalara uygun olarak izleyebilirsiniz. SUPPİ üzerinden sunacağımız içerikler zamana ve bulunduğunuz coğrafi bölgeye göre değişebilir. Aynı anda içerik görüntülemekte kullanılabilecek cihaz sayısı satın alınan pakete göre değişiklik göstermektedir.

Abonelik: SUPPİ kullanımı için Abonelik oluşturmanız gerekmektedir. Abonelik çeşitlerini ve fiyatlarını suppi.org sitesindeki Üye Ol sayfasında veya SUPPİ içerisindeki Abonelik sekmesinde bulabilirsiniz. Aynı şekilde Abonelik İptal Koşullarını da Üye Ol sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Hesabınız: SUPPİ üzerinde bir hesap açmanız halinde, kullanıcı adı, şifre ve ödeme bilgilerinizi gizli tutmanız ve herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşmamanız gerekmektedir. Sizden başka birinin bu bilgilere sahip olduğunu düşünmeniz ya da bundan şüphelenmeniz durumunda, bizi derhal bilgilendiriniz. Abonelik paketinize göre hesabınız içerisinde kullanıcı adedi değişkenlik göstermektedir; SUPPİ’in size izin verdiğinden çok kullanıcı açmaya çalışmanız halinde Aboneliğiniz SUPPİ tarafından sona erdirilebilir.

Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla SUPPİ tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal geçerlilik kazanır. Siz, bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul ederek siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş kullanım şartlarını kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Bağlantılar: SUPPİ’den üçüncü taraf internet sitelerine yönlendiren bağlantılar, sadece sizlere kolaylık sağlamak amacıyla veya diğer kullanıcılarla iletişim kurulurken sunulmaktadır. Bu bağlantıları kullanırsanız Hizmet ’ten ayrılırsınız. SUPPİ, bu internet sitelerini kontrol etmemekte olup bu internet sitelerinden, bu internet sitelerinin içeriklerinden ve erişilebilirliklerinden sorumlu değildir. SUPPİ, herhangi bir şekilde bu internet sitelerini veya bu internet sitelerinde bulunan materyalleri desteklememekte ve temsil etmemektedir. Üçüncü taraf internet sitelerine erişim sağlanması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu kapsamda Hizmet’i değiştiremez ve uyarlayamazsınız veya başka bir internet sitesini, Hizmet veya SUPPİ ile ilişkili olduğuna dair yanlış izlenim verecek şekilde, değiştiremezsiniz.

SUPPİ tarafından Hizmet üzerinde üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlanmakta, üçüncü kişilere ait sitelerdeki içerik kullanılmaktadır. Üçüncü kişilere ait sitelerdeki bilgiler, ürünler ve hizmetler hiçbir şekilde işletilmemekte ve denetlememektedir. Ayrıca, bu durum üçüncü kişilerin web sitelerinin içeriğinin doğruluğu ve güvenirliğinin onaylandığı anlamına gelmemektedir. Bu nedenle üçüncü kişilerin web sitelerinde yer alan bilgi veya fikir konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir. Yine üçüncü kişilerin siteye verdikleri linklerin web içeriklerinin doğruluğu ve güvenilirliğinin tarafımızdan onaylandığı anlamı da asla çıkarılmamalıdır.

Abonelik ve Kullanımlar: SUPPİ, kişisel bilgilerinizi sadece belirli hizmetleri yerine getirmek, sitede kullanıcıların isteklerine göre içerik ile reklam sağlamak ve yeni hizmetlerden haberdar etmek için saklar. suppi.org kullanıcıları web sitesindeki dolaşımları sırasında kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. Bu bilgiler sadece kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir.

Hizmet Kullanıcı’larının Abonelik ve/veya Hizmet kullanımı esnasında doğru ve güncel olmayan bilgi vermesi halinde ya da bilgilerin doğru ve güncelliğinden şüphe edildiğinde, SUPPİ’in hizmetleri durdurma ya da sonlandırma hakkı saklıdır.

Aboneliğiniz aracılığıyla gerçekleşen her tür hareketin sorumluluğu size aittir ve Aboneliğinizi, kullanıcı adınızı veya diğer Abonelik haklarınızı satmayacağınızı, aktarmayacağınızı, devretmeyeceğinizi, kullanılmasına izin vermeyeceğinizi, ticaret mevkiine koymayacağınızı kabul edersiniz. İşverenleri veya müşterileri adına hesap oluşturmak için açık yetkiye sahip olan kişi veya işletmeler hariç olmak üzere, Hizmet kendinizden başka herhangi biri adına hesap oluşturmanızı yasaklar ve siz de oluşturmayacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca, Hizmet’e üye olurken ve diğer zamanlarda verdiğiniz veya vereceğiniz tüm bilgilerin gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bilgilerinizi doğru ve gerçek kalmaları için gerektiğinde güncelleyeceğinizi kabul edersiniz.

Diğer Hizmet Kullanıcı’larının giriş bilgilerini istemeyeceğinizi, toplamayacağınızı ve kullanmayacağınızı kabul edersiniz.

Hizmet kullanıcılarının, sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “çerez” adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır. Kullanıcılara verilen içeriğin kalitesini artırmak, bazı hizmetlere doğrudan ulaşılabilmesini sağlamak için kullanıcının onay vermesi halinde coğrafi konum bilgisi ilişkin veri kaydedilebilir ve kullanılabilir.

SUPPİ, Hizmet kullanıcılarına kesintisiz olarak veya belli bir şekilde Hizmet’i vermeyi hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir. Aynı şekilde, Hizmet kapsamındaki mobil aplikasyon ve internet sitesinin işletme ve idaresinin hatasız ve kesintisiz olacağı, aksaklıklar kusur ve bozuklukların düzeltileceği, web sitesinin zarar verici unsurlardan ve virüslerden temizlenmiş olduğu hususunda Kullanıcı’larımıza herhangi bir öneri ve tavsiyede bulunmamakta ve bu hususlarda kullanıcıya herhangi bir güvence ve teminat verilmemektedir. İşbu Kullanım Şartlarındaki bilgiler sadece kullanıcıyı bilgilendirmek amacı ile sunulmuş olup; hukuki, tıbbi, finansal, yatırım, vergi, muhasebe ve diğer benzeri konularda tavsiye niteliğinde değildir. Mobil aplikasyon ve www.suppi.org üzerinden yayınlanan bilgilere güvenerek yapacağınız herhangi bir işlemin sorumluluğu tamamen Siz Kullanıcı’ya aittir.

Bu Kullanım Şartlarındaki bilgiler sadece kullanıcıyı bilgilendirmek amacı ile sunulmuş olup; hukuki, tıbbi, finansal, yatırım, vergi, muhasebe ve diğer benzeri konularda tavsiye niteliğinde değildir. Hizmet üzerinde yayınlanan bilgilere güvenerek yapacağınız herhangi bir işlemin sorumluluğu tamamen Siz Kullanıcı’ya aittir.

SUPPİ, Hizmet üzerinden, suç teşkil edecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, tehditkâr, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı, cinsiyet ve ırk ayrımcılığı yapan her tür bilgiyi, malzemeyi ve içeriği değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma, söz konusu hareketlerde bulunduran Kullanıcı’ların Aboneliklerini dondurma ve sonlandırma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı olarak Siz, Hizmet’in herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüsünüz. SUPPİ, bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcı’ya aittir.

Bu Hizmet ile sağladığı erişimden, mobil aplikasyon ve/veya internet sitesinde yer alan bilgilerin ve/veya portal hizmetlerinin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi, menfi ve/veya müspet her türlü zarardan her nam altında olursa olsun SUPPİ yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, grup şirketleri, iştirakleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri ve/veya portal hizmetlerini hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz.

Otomatik cihaz, kod, bot, örümcek, böcek veya kazıyıcı kullanmak dâhil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Hizmet içerisinde yetkisiz yöntemlerle hesap oluşturamazsınız.

Başka bir kullanıcının Hizmeti’i kullanmasını, veya Hizmet’ ten yararlanmasını kısıtlamaya çalışmamalısınız ve Koşullar’ın ihlal edilmesini teşvik etmemelisiniz ve buna olanak vermemelisiniz.

Hizmet’in işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya Abonelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle Hizmet’e çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dâhildir. SUPPİ, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Hizmet kullanıcıları Hizmet’e bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiçbir tür içerik, yazılım ya da başka herhangi bir malzeme iletmeyeceklerdir.

SUPPİ, Hizmet Kullanıcı’larının şahsi bilgilerinin Koşullar ve Abonelik çerçevesinde kullanılması sonucu meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

E-posta iletişimlerinde, mesaj şifrelenmediği takdirde, mesajın güvenliği garanti altına alınamaz ve gönderilecek e-postaların güvenliğinden Hizmet Kullanıcı’ları sorumludur.

Hizmet Kullanıcıları suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici, tehdit, taciz ve hakaret içeren, ya da ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine ve sair haklarına zarar verebilecek, içerikleri Hizmet kapsamındaki iletmeyecek, herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına aboneleri herhangi bir şekilde rahatsız edecek mesaj veya içerik yüklemeyecek/yayınlamayacaklardır. Bu içeriklerin Hizmet üzerinden yayımlanması, hukuka aykırı veya üçüncü kişilerin haklarını ihlal eden içerikler bakımından doğabilecek sorumlulukların hizmet sağlayıcı SUPPİ tarafından yüklenildiği anlamına gelemez.

Hizmet Kullanıcı’ları ticari anlamda haksız rekabete yol açacak, ticari itibardan faydalanma anlamına gelebilecek davranışlardan kaçınacak, Hizmet içerisinde yer alan mevcut içeriği hiçbir şekilde kopyalayamaz.

Hizmet üzerinde paylaştığınız veya gösterdiğiniz tüm veriler, metinler, dosyalar, bilgiler, kullanıcı adları, görseller, grafikler, fotoğraflar, profiller, ses ve video klipleri, sesler, müzik eserleri, özgün çalışmalar, uygulamalar, bağlantılar ve diğer içerik ve malzemeler SUPPİ grup şirketleri ile paylaşılabilir, işlenebilir, Hizmet kullanıcıları başka herhangi bir kullanıcının web sitesini kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellemeyeceklerdir. Hizmet alanlarının başka web sitelerinin ya da ticari mal ve hizmetlerin reklam mecrası olarak kullanımı yasaktır.

Herhangi birinin Hizmet’e erişmesini istediğimiz zaman herhangi bir nedenle reddetme hakkımız saklıdır.

SUPPİ’i kullanmanız için gerekli cihaz ve internet erişimi ve bundan kaynaklanabilecek ücret ve sorumluluklar tarafınıza aittir. İnternet servis sağlayıcınızdan kaynaklanan sebeplerle erişememeniz veya SUPPİ veya Hizmet’ten tam kapsamıyla yararlanamamanız durumunda SUPPİ’in herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır.

Bu sayfada yer alan Koşullar, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla SUPPİ tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal geçerlilik kazanır. Kullanıcılar Hizmet’i herhangi bir şekilde kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul ederek, siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş kullanım şartlarını kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

ÜCRETLENDİRME, YENİLEME VE İPTAL

Ücretlendirme : Abonelik Ücreti, faturalandırma ve ödeme koşulları Abonelik türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgiyi suppi.org sayfasında SUPPİ Üye Ol veya SUPPİ uygulaması içerisindeki Abonelik sekmesinde bulabilirsiniz.

SUPPİ’yi kullanabilmeniz için, tercih ettiğiniz Abonelik türüne bağlı olarak belirlenen ücreti ödemeniz gerekir. Bu ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemeniz durumunda SUPPİ kullanımınız askıya alınabilir veya sonlandırılabilir.

Koşullar’ı ihlal ettiğinizi tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirlediğimiz İçerikler’i veya İçerikler’in bulunduğu hesapları kaldırabiliriz, düzenleyebiliriz, engelleyebiliriz ve/veya izleyebiliriz, ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğümüz yoktur.

Yenileme ve İptal: SUPPİ Aboneliğinizi dilediğiniz zaman koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz.

SUPPİ, niteliği itibarıyla elektronik ortamda anında ifa edilen ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi bir hizmet olduğundan cayma hakkınız bulunmamaktadır ve iptal talepleriniz de ancak ilgili Abonelik dönemi sonunda hüküm ifade edebilecektir.

FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

Hizmet Kullanıcılar’ı ticari anlamda haksız rekabete yol açacak, ticari itibardan faydalanma anlamına gelebilecek davranışlardan kaçınacak, web sitesinde yer alan mevcut içeriği hiçbir şekilde kopyalamayacaklardır.

Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller Fikri ve Sınai Haklar ile ilgili yasal mevzuat gereğince korunmaktadır.

SUPPİ, Hizmet içerisinde kullanılan açık kaynak kodları hariç olmak üzere; SUPPİ uygulaması, SUPPİ markaları, ticari adları, logoları, alan adları ve SUPPİ markasının diğer tüm unsurlarına ve İçerikler’e ilişkin tüm fikri hakların maliki ya da kullanım hakkı sahibidir. Bahsi geçen haklar, dünyanın her yerinde telif yasaları ve uluslararası anlaşmalarla korunmaktadır.

Bu Koşullar’ı kabul etmeniz kaydıyla size, SUPPİ’yi yalnızca kişisel, ticari olmayan ve bu Koşullar’a uygun amaçlarla kullanımınız için münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir, kullanım süresiyle sınırlı bir lisans veririz. Dolayısıyla, belirtilen lisans kapsamını aşar nitelikte davranmamanız gerektiğini, aksi takdirde hukuki sorumluluğunuzun doğabileceğini bildiririz.


Kullanıcı İçeriği ve Bize Verdiğiniz Haklar: SUPPİ’in İçerikleri, herhangi bir ücret ödemeksizin sınırsız bir şekilde kullanabileceği ve üçüncü tarafların da aynı koşullarda kullanıma müsaade edebileceğini kabul etmektesiniz. Bu durumda, bize, söz konusu Kullanıcı İçeriği’nin kullanımı, kopyalanması, yeniden üretilmesi, dağıtımı, adaptasyonu, yeniden biçimlendirilmesi, modifiye edilmesi, yayımlanması, tercüme edilmesi ve bu içeriğe ilişkin alt kullanım hakkı verilmesi için, her yerde ve her surette geçerli, geri alınamaz, evrensel, münhasır olmayan, bedelsiz ve sürekli bir kullanım hakkı tanımaktasınız.

Hizmet içerisindeki Kullanıcı İçeriği, SUPPİ tarafından kontrol edilmekte ve denetlenmektedir. Şöyle ki, teknik ve pratik açıdan uygulanabilir olduğu sürece ve tamamen bizim kararımıza bağlı olarak Kullanım Koşulları ile bağdaşmadığını düşündüğümüz herhangi bir Kullanıcı İçeriği’ni sonradan kontrol edebilir, denetleyebilir, reddedebilir, değiştirebilir ya da silebiliriz. SUPPİ, gönderildiği, alındığı ya da sizlerce ne surette olursa olsun kullanıldığı şekliyle Kullanıcı İçeriği’ne kısmen ya da tamamen erişimi ya da Kullanıcı İçeriğinin kaydını taahhüt etmemektedir.

İşbu Kullanım Koşullarına, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır. Eğer Koşullar’ın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz duruma gelirse söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir. Ancak bu durum geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemez.

Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.